sobota, 6 czerwca 2015

S1 - Rozdział 14

What did I do last night?


Obudziłam się i poczułam wiele rzeczy naraz. Najpierw łupiący ból głowy, który wędrował od skroni w tył. Najbardziej odczuwalny jednak był w miejscu, w którym przywaliłam się w stół. Potem bolący kręgosłup pewnie od upadku, który zaliczyłam, a następnie istną Saharę w buzi. Do tego doszło uczucie brudu, bo jak się okazało, zasnęłam w ubraniach. Wpadające przez okno słońce wycisnęło mi łzy. Ledwo widziałam na oczy. Dopiero kiedy stanęłam na nogi, mój wzrok się wyostrzył.
Rozejrzałam się po pomieszczeniu. Uniosłam brwi. Byłam święcie przekonana, że mam tu prawdziwy chlew, jednak mój pokój prezentował się tak jak zawsze. Zero butelek, zero żarcia. Po prostu porządek. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie pamiętam, bym w nim sprzątała.
Podeszłam do szafy i wyciągnęłam z niej czystą bieliznę oraz szare dresy i luźną koszulkę. Wzięłam telefon. Następnie cicho wyszłam na hol. Przez chwilę nasłuchiwałam, ale nie słyszałam nikogo. Poczłapałam do łazienki.
Dorwałam się do kubka i nalałam do niego wody. Wypiłam kilka solidnych łyków, aby ugasić pragnienie i w tym momencie zawirowało mi w żołądku. Byłam pewna, że zaraz zwrócę wszystko, łącznie z wczorajszym winem, wódką i pizzą, ale na szczęście mój brzuch po chwili się uspokoił. Spojrzałam w lustro i aż jęknęłam. Wyglądałam tragicznie. Blada twarz, podkrążone oczy i rozczochrane włosy. Niewiele myśląc, zrzuciłam ubranie i wpakowałam się pod prysznic.
Prysznic nieco mnie orzeźwił i dobudził. Przebrana w czyste rzeczy, nie czułam się już, jak brudas. Do kubka nalałam kolejną porcję wody i wypiłam ją, a następnie umyłam zęby. Mokre włosy związałam w wysoki kok, telefon wsunęłam do kieszeni i wyszłam z łazienki.
Zeszłam do kuchni i zabrałam się za robienie kawy. Potrzebowałam kofeiny, która tchnie we mnie trochę życia. Spojrzałam na zegarek. Było po jedenastej, a rodziców dalej nie było. Chyba że odsypiali imprezę w sypialni, a ja o ich powrocie nic nie wiedziałam.
Po zrobieniu kawy usiadłam przy stole i rozejrzałam się po kuchni. Tutaj również panował idealny porządek. Z tego, co pamiętam, tu też razem z dziewczynami zrobiłyśmy istny sajgon. Ale tak samo, jak w przypadku pokoju, zupełnie nie pamiętam, bym tu sprzątała.
Szybko zeskoczyłam z miejsca i zerknęłam w stronę salonu, który też prezentował się idealnie. Nic nie trzymało się kupy i zaczęłam się zastanawiać, czy aż tak urwał mi się film. Jednak zdałam sobie sprawę, że będąc pod wpływem takiej ilości alkoholu, nie byłabym w stanie posprzątać domu na błysk. Jedyną opcją był Luke, ale wiedziałam, że chłopak raczej bałagani, niż sprząta. Mimo wszystko tylko on był w stanie to zrobić.
Zdziwiona i lekko zmieszana wróciłam do kuchni. Z zamrażarki wyciągnęłam mały kubek lodów, sięgnęłam po łyżkę i znów zasiadłam przy stole. Zaczęłam powoli je jeść, w dalszym ciągu myśląc o tych posprzątanych pomieszczeniach. Nagle poczułam wibrację na nodze, a potem dzwonek rozniósł się po kuchni. Wyciągnęłam telefon, spojrzałam na wyświetlacz i się uśmiechnęłam. Odebrałam.
— Witam w świecie żywych — powiedziałam z uśmiechem, a z drugiej strony usłyszałam śmiech Lori i Becky.
— Jesteś na głośniku — poinformowała mnie blondynka. — Jak tam? Słyszę, że żyjesz.
— Mogło być gorzej, więc nie mam, co narzekać — odpowiedziałam zgodnie z prawdą. — A jak u was?
— Trzy razy zaliczyłam rozmowę z toaletą, ale teraz jest już dobrze — rzuciła Becky. — Chociaż nie pamiętam wielu rzeczy.
— Mi też urwał się film — pociągnęła Lori.
— Tobie? — zapytałam zaskoczona, bo to właśnie ona wyglądała z nas najlepiej. A przynajmniej tak mi się zdawało.
— Nie tak mocno, ale trochę. Zupełnie nie pamiętam, jakim cudem dotarłyśmy do domu — odpowiedziała i po chwili cała nasza trójka zaczęła chichotać.
Nagle usłyszałam otwierające się drzwi od piwnicy i kroki. Domyśliłam się, do kogo należą. Luke już był na nogach. Wyszedł na hol, a następnie wlazł do kuchni. Na jego twarzy pojawił się lekki uśmieszek. Przekręciłam oczami. Bez słowa podszedł do lodówki i z zamrażarki wyciągnął kubek lodów. Następnie zaczął brzdękać sztućcami — szukał łyżeczki — a mi ten dźwięk wdzierał się do mózgu, siejąc w głowie spustoszenie. Głowa rozbolała mnie na nowo i miałam ochotę go udusić.
— Zostawiłyśmy ci prawdziwy syf — powiedziała Lori przepraszającym tonem.
— Spoko. Bywa.
— Dałaś radę to posprzątać przed powrotem rodziców?
— Problem w tym, że nawet nie wiem, czy oni już wrócili — odpowiedziałam, na co dziewczyny zareagowały wybuchem śmiechu. — Niedawno stanęłam na nogi. Ale w domu jest porządek, więc nie jest źle.
Spojrzałam na Luke'a, który w końcu znalazł łyżeczkę i przestał trzepać sztućcami. Oparł się o blat, otworzył lody i zaczął je jeść, co jakiś czas zerkając z ciekawością w moją stronę.
— O tyle dobrze — powiedziała blondynka.
— A jak ty się czujesz, Becky? — zapytałam, odwracając się od chłopaka.
— Dalej czuje się jak gówno, ale trochę mi lepiej. Potrzebuje jednak więcej czasu.
— To zrozumiałe. Pamiętaj, że w razie czego masz nas.
— Pamiętam — powiedziała, a ja wyczułam, że się uśmiechnęła.
— Zdzwonimy się później — rzuciłam szybko, kiedy Luke podszedł do okna. Delikatnie odsłonił firankę i zaczął się czemuś przyglądać.
— Jasne. Do usłyszenia.
— Do usłyszenia.
Rozłączyłam się i schowałam telefon do kieszeni. Usłyszałam silnik jakiegoś samochodu, który zatrzymał się przy naszym domu. Po chwili doszły do mnie głosy rodziców. Upiłam szybko łyk kawy i instynktownie zaczęłam poprawiać włosy. Za plecami usłyszałam cichy śmiech Luke'a.
— Lepiej wyglądać nie będziesz — powiedział, a ja odwróciłam się w jego stronę.
— Wal się — mruknęłam. Jak ten człowiek potrafił mi działać na nerwy.
— Idą — zakomunikował i wrócił do poprzedniej pozycji, czyli oparł się o blat i znów pochłaniał lody z kubeczka.
Wyczekiwałam, aż usłyszę charakterystyczny szczęk zamka i po chwili się go doczekałam. Rodzice weszli do środka. Zrobili kilka kroków do przodu, a ich oczy skierowały się w naszą stronę. Zlustrowali nas o góry do dołu. Spojrzałam na mamę i zobaczyłam jej minę. Ona wiedziała. Zresztą kogo ja chciałam oszukać? Matula zna mnie od urodzenia i widziała mnie w niejednym stanie.
— Rosalie Rivers! — zagrzmiała, a stojący obok Dan, aż podskoczył.
— Cześć — rzuciłam niewinnie.
— Zrobiliście imprezę — to nie było pytanie, a raczej stwierdzenie.
— Nie — powiedziałam szybko zgodnie z prawdą.
— Ty zrobiłaś imprezę?
— Nie — pociągnęłam dalej.
— Luke zrobił imprezę? — wypalił Dan, a blondyn szybko pokręcił głową.
— Wpadli do nas tylko znajomi. Było grzecznie i spokojnie — poinformowałam ich, na co moja matula odetchnęła z ulgą. 
Mimo to nadal świdrowała mnie czujnym matczynym wzrokiem. Podeszła bliżej i przyjrzała się mojej twarzy, a ja lekko odsunęłam się od niej.
— Piłaś — stwierdziła. — Przeholowałaś z alkoholem. Widzę to.
— Mamo — jęknęłam. 
Usłyszałam cichy śmiech Luke'a. Mama spojrzała na niego, a ten szybko się uspokoił.
— Nic się nie działo — powiedział, wracając do jedzenia lodów.
— Nagle zaczęliście trzymać swoją stronę? — drążyła temat. — Tyle że ja, Rose, widzę, kiedy przesadzasz. Myślałam, że po ostatniej imprezie u Max w Brisbane odechciało ci się przeginania z alkoholem. — Zacisnęłam lekko usta. — Nie wierzę. Po prostu nie wierzę. Mogło ci się coś stać! Mogłaś dostać zatrucia!
— Ale nic się nie stało — odparłam.
— Poprzesz mnie, Dan? — zapytała, odwracając się do mężczyzny w garniturze. Zerknęłam na niego. — Dan?
— Jestem zaskoczony — powiedział powoli, a mama spojrzała na niego z niedowierzaniem.
— Zaskoczony? Tylko tyle? — pociągnęła Sarah, a ja miałam ochotę zacząć się śmiać. Cała ta sytuacja stawała się coraz bardziej komiczna.
— Zaskoczony — odparł ponownie Dan. — Byłem pewny, że to Luke może wywinąć jakiś numer, ale nie Rosalie.
— Wielkie dzięki, tato — mruknął chłopak, wyrzucając pusty kubeczek po lodach.
— Zaskoczony — prychnęła mama. — Dom wariatów — skwitowała, a następnie wymierzyła we mnie palec. — Zawiodłaś mnie.
Spuściłam głowę, a Sarah odwróciła się i poszła na górę. Kiedy zniknęła mi z pola widzenia, wyprostowałam się. Słowo: zawiodłaś, było jeszcze gorsze niż jakakolwiek kara, którą mogłam od niej dostać. Czułam się jeszcze gorzej. Nagle poczułam rękę na ramieniu, która poklepała mnie z otuchą. Spojrzałam na Dana, który lekko się uśmiechnął.
— Wszyscy byliśmy młodzi. Wy też musicie uczyć się na swoich błędach — powiedział cicho. — Zresztą ja z twoją mamą też trochę zaszaleliśmy na urodzinach. — Uśmiechnęłam się. — Ale wiedz, że ja też nie popieram picia bez umiaru.
— Jasne. To się już nie powtórzy.
— Ufam ci, Rose. Jesteś słowną osobą, więc tyle mi wystarczy. — Puścił mi oczko, a następnie odwrócił się i poszedł na górę.
— Nie było tak źle — odezwał się Luke. 
Zupełnie zapomniałam, że nadal był w kuchni. Odwróciłam się w jego stronę.
— Dzięki — rzuciłam szybko.
— Za co?
— Za wszystko. Za transport do pokoju i za posprzątanie tego całego syfu, jaki zrobiłyśmy.
— Nie ma sprawy — odparł, wzruszając ramionami. 
Złapał za butelkę z napojem i on również wyszedł z kuchni. Westchnęłam i powoli zaczęłam dopijać kawę, która zdążyła już ostygnąć.
***
Uwaga! Uwaga! Kolejna seria wysoce inteligentnych ogłoszeń parafialnych Roxy :D 

Po pierwsze - pierwszy raz dodaję rozdział o takiej godzinie, ale bałam się, że normalnie w dzień nie zdążę :D 
Po drugie - w niedzielę rano wyjeżdżam i wracam dopiero w czwartek wieczorem.
Po trzecie - nie... nie przerwę dobrej passy, jeśli chodzi o rozdziały dwa razy w tygodniu :D Mianowicie poprosiłam moją kumpelę (Monia my guru :D), aby we wtorek wbiła na moje konto i za pomocą magicznego przycisku "opublikuj" wrzuciła na blogi (ten, tamten i ten trzeci :D) kolejne rozdziały, które dzisiaj przygotowałam. Więc są i czekają :)
Po czwarte - wymyśliłam sobie, że kolejny sezon to nico inny nagłówek, więc Monia także zmieni trochę wygląd tego bloga. Sama jestem ciekawa, jak to będzie wyglądać. Jak pojawi się nowy nagłówek dajcie koniecznie znać, czy wam się podoba :) 
Po piąte - w czasie wyjazdu będę mieć dostęp do neta, więc postaram się być na bieżąco z historiami, które czytam. 
Po szóste - trzymajcie za mnie kciuki w niedziele i w czwartek, bym nie wyzionęła ducha, bo panicznie boję się latać :) 
Po siódme - mały smaczek dla was, a mianowicie na samym dole małe fragmenty z pierwszego rozdziału drugiego sezonu - trochę durnie to brzmi, ale jest już prawie pierwsza :D
Po ósme - LOL ósme - bardzo dziękuję za wasze tak mocno pozytywne komentarze! Jesteście najlepsze, zajebiste i cudowne! :D 
Po dziewiąte - kierowane do tej grupy z Was, które nie mogą doczekać się pocałunków/cmoków/hot scen (niepotrzebne skreślić). One w końcu nastąpią - kiedyś :D Ale będą :D Nie zdradzę jednak kto z kim i dlaczego :)
Po dziesiąte - Pozdrawiam! A tak, by dobić do magicznej ogłoszeniowej dziesiątki! :) Żem się rozpisała...

#PodJednymDachemFF


13 komentarzy:

 1. Cudo !!!! Juz nie moge sie doczekać wtorku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialny czekam z niecierpliwością na next ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ juz nie mogę doczekać się wtorku :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Narobiłaś mi ochoty na kolejny rozdział i teraz będę cały czas myśleć co się stanie xd
  I znowu ta * wiele epitetów* Harpet ._____.
  Miłego wyjazdu! xxx

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, zapowiada się ciekawie ;) szczególnie ten ostatni fragment :P
  Czy mi się zdaje, czy zaczynają być dla siebie w miarę mili?
  A tak przy okazji, wybacz, że nie komentuję na rwoim drugim blogu, ale czytam i już od paru dni jestem na bierząco, tyle, że nie lubię się logować na gablecie, a na mim najczęściej czytam. Ten z kolei na telefonie, gdzie zalogowana jestem bez przerwy ;)
  Buziaki, miłej podruży, miej wenę, przeżyj XD
  Lusia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *tablecie
   **podróży

   No i znowu twój rozdział poprawił mi humor, jak ty to robisz?!

   Usuń
 5. Małej Rosie się oberwało! Ugh, tymi fragmentami bardziej rozpaliłaś moją ciekawość i kurde nie wiem, jak ja wytrzymam tyle czasu. Miłej podróży, żeby strach przed lataniem Cię nie zjadł. Pozdrawiam i życzę weny! ;*

  OdpowiedzUsuń
 6. Ubóstwiam nad życie ten fan fiction i kocham Ciebie :D życzę weny kotku <3

  OdpowiedzUsuń
 7. LOL :D Rose dostała po uszach, za pijaństwo hahahah biedna hahah :D Ale, jak widać Luke wziął się do roboty i wysprzątał dom na błysk, bo pewnie inaczej by oberwało by się jej bardziej. Twoje ogłoszenia parafialne hahah - są tak świetne, jak samo opowiadanie. Bez stresu w czasie podróży będę cię trzymać za rękę :D Fragmenty poniżej - są mega interesujące i naprawdę mnie zaciekawiły. Nie mogę się doczekać kolejnej części.
  Pozdrawiam Milena

  OdpowiedzUsuń
 8. O Matko *0* Już nie mogę się doczekać! Akurat bd w tym tygodniu na wycieczce klasowej ale mam nadzieję że bd miała internet by móc być na bierząco ♡

  OdpowiedzUsuń
 9. O Matko *0* Już nie mogę się doczekać! Akurat bd w tym tygodniu na wycieczce klasowej ale mam nadzieję że bd miała internet by móc być na bierząco ♡

  OdpowiedzUsuń
 10. Biedę na dół żeby przeczytać kolejny rozdział, a tu nic nie ma! Nie ma mojej 'kochanej ' strzałki!
  Niemogę się doczekać kolejnego!!
  Proszę,
  Napisz dziś albo jutro, bo nie wytrzymam!!

  OdpowiedzUsuń